Kvalitní spánek - pevné zdraví - Votamax s.r.o.

Spánková deprivace má podobné symptomy jako nedostatek živin - vede k zhoršení celkové vitality, oslabení imunity, narušení metabolismu a hormonálního systému, snížení výkonu, regenerace a zhoršení paměti. Spánek je klíčový i pro zdravý metabolismus a hubnutí. Zkvalitnění spánku vede k ochraně před rozvojem celé řady onemocnění. Závěry studií jsou jasné - lidé s kvalitním dostatečně dlouhým spánkem jsou výkonnější, štíhlejší a šťastnější.

Rychle účinným pomocníkem, který vám pomůže zkrátit dobu usínání a zkvalitnit spánek, je Přírodní melatonin, který tvoří extrakt z višně.

Kvalitu spánku ovlivňuje celkový životní styl, činnosti během dne a před spaním, naše strava a dostatek klíčových živin, jako je hořčík. Ten pomáhá regeneraci a lepší kvalitě spánku, zmírňuje únavu a vyčerpání, podporuje funkci nervové soustavy, psychickou činnost a činnosti svalů. Magnesium Sleep obsahuje dobře využitelnou formu bisglycinátu společně s vitaminem B6 a zklidňujícími látkami, jako je aminokyselina GABA, L-theanin a šťáva z višní. Podporuje zklidnění a spánek, pomáhá s usínáním a zlepšuje regeneraci. Magnesium Performance obsahuje také hořčík bisglycinát s vitaminem B6, který podporuje jeho vstřebatelnost a společně podporují zklidnění a regeneraci.

Dalšími nápomocnými doplňky jsou omega 3 EPA a DHA a vitální houby, zejména Reishi, které mají celou řadu účinků a podporují celkovou harmonizaci organismu.

Také náš střevní mikrobiom se podílí na kvalitě spánku např. skrze produkci melatoninu - hormonu spánku. Zlepšením trávení a péčí o střevní mikrobiom podpoříme celkové zdraví a kvalitu spánku.

Před spaním doporučujeme relaxační koupele v Epsomské soli bohaté na hořčík, který se skrze kůži dobře vstřebává.

Články

Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Bojujete s nedostatkem času a zkracujete kvůli tomu váš spánek? Máte problémy s usnutím, často se v noci budíte, ráno se cítíte unavení a nechce se vám vstávat z postele nebo usínáte všude, kde si jen na chvilku sednete nebo lehnete? Všechny tyto problémy značí, že máte pravděpodobně nekvalitní spánek. Často mě lidé přesvědčují o kvalitě svého spánku i přes to, že před spaním sledují obrazovky, svítí bílým světlem nebo mají večer velkou fyzickou aktivitu. Tohle všechno může kvalitu spánku negativně ovlivnit a i v případě, že byste spali tvrdě, nemusí správně probíhat regenerace těla. To samé platí i u dětí, pro které je kvalitní spánek klíčový pro jejich zdravý vývoj a dobrou imunitu. Zlepšete své zdraví skrze kvalitní spánek.


Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Proč všichni potřebujeme omega 3 EPA a DHA

Omega 3 EPA a DHA potřebujeme pro naše zdraví všichni bez výjimky. Ale točí se kolem toho spousta informací. V tomto článku vám zkusíme přiblížit, k čemu jsou důležité, zda jich jíme dostatek, zda máme užívat doplňky a v čem může být ještě zakopaný pes.