Akutní krátkodobý stres vyvážený regenerací nás v životě zoceluje a posunuje dále. Jedná se o cvičení, otužování nebo půstování. Dostaneme-li se do chronického dlouhotrvajícího stresu, naše tělo vyčerpáváme a chybí živiny a čas na regeneraci, což vede k únavě, ztráty výkonu, motivace, oslabení imunitního systému a narušení metabolismu (často chutě, přibírání s neschopností zhubnout). Stres také narušuje složení střevního mikrobiomu, což může vyústit v řadu trávicích i dalších potíží.

Zaměřte se na dostatek živin podporující zdraví nervového systému a dopřejte si kvalitní odpočinek. Hořčík pomáhá stres balancovat, je nezbytný pro udržení energie, funkci nervové soustavy, psychickou činnost, činnosti svalů, zmírnění únavy a vyčerpání a další. Lidem kvůli chronickému stresu a nedosatečnému příjmu často chybí. Hořčík doporučujeme přijímat buď ve formě:

Harmonizaci organismu podporují také vitální houby, jako je Reishi či Hericium, které působí jako adaptogeny a zvyšují odolnost. Při stresu pomáhá také bylina Tulsi - bazalka posvátná, která zvyšuje i přirozenou imunitu, vitalitu a působí jako antioxidant.

Stres často vede ke zvyšování krevního tlaku. Zde pomáhá přírodní směs HT kare.

Milovníky sladké chuti potěšíme také. Kakao má blahodárný vliv na náš nervový systém, zlepšuje náladu, uvolňuje a povzbuzuje tělo i mysl.