Pomoc při stresu - WoldoHealth

Akutní krátkodobý stres vyvážený regenerací nás v životě zoceluje a posunuje dále. Jedná se o cvičení, otužování nebo půst. Dostaneme-li se do chronického dlouhotrvajícího stresu, tělo vyčerpáváme, chybí nám živiny a čas na regeneraci. To vede k únavě, ztrátě výkonu a motivace, oslabení imunitního systému a narušení metabolismu (časté chutě a přibírání s neschopností zhubnout). Stres také narušuje složení střevního mikrobiomu, což může vyústit v řadu trávicích i dalších potíží.

Účinná pomoc při stresu - pomůže hořčík, vitální houby, bylinky a B vitamíny.

Zaměřte na dostatek živin podporující zdraví nervového systému a dopřejte si kvalitní odpočinek. Hořčík pomáhá stres balancovat, je nezbytný pro udržení energie, funkci nervové soustavy, psychickou činnost, činnosti svalů, zmírnění únavy a vyčerpání a další. Lidem kvůli chronickému stresu a nedostatečnému příjmu často chybí. Hořčík doporučujeme přijímat v těchto dobře vstřebatelných formách, které je možné kombinovat:

Aminokyselina L-theanin pomáhá u stresu a navozuje relaxaci bez pocitu ospalosti. Podporuje mentální funkce a soustředění a tlumí také negativní účinky kofeinu, jako je roztěkanost, je proto skvělá do kombinace s kávou. Speciální směs BrainMax MOOD BOOSTER doporučujeme při větších potížích pro podporu dobré nálady, duševní rovnováhy, klidu a mentální jasnosti.

Harmonizaci organismu zlepšují vitální houby, jako je Reishi či Hericium, které zvyšují odolnost a bylina Tulsi, která harmonizuje, posiluje imunitu a vitalitu.

Při vyčerpání a nízké psychické odolnosti doporučujeme kombinaci tinktur Mentální odolnost vhodnou u úzkostí a panických stavů a Adrenální únava, která při stresu posiluje a vyživuje.

Nervový systém, psychiku, energii a odolnost podpoří kvalitní B komplex v kapslích nebo tekuté formě.

Stres často vede ke zvyšování krevního tlaku. Normální krevní tlak podporuje přírodní směs HT kare.

Milovníky sladké chuti potěšíme také. Kakao má blahodárný vliv na náš nervový systém, zlepšuje náladu, uvolňuje a povzbuzuje tělo i mysl. 

Články

Jak se zbavit chronického stresu

Jak se zbavit chronického stresu

Znáte to, máte chronické potíže, odcházíte od doktora a jediné doporučení, které jste si zapamatovali je: omezte stres. To se lehce řekne, ale jak to v dnešní hektické době provést? Máte celou řadu povinností a musíte všechno stihnout. Pokud necvičíte několikrát týdně, nestravujete se zdravě, nevídáte se pravidelně s přáteli, nejezdíte na dovolené, nezajímáte se o společenská témata, nečtete noviny, …(dosaďte si cokoliv) jako byste nebyli. Proč nás neustále okolí tlačí do aktivit, které my sami dělat nechceme, ale děláme je? Pojďte se s námi podívat, jaké doplňky stravy vám mohou pomoci a naučit se pár jednoduchých tipů, které fungují nám.


7 tajemství pevného zdraví

7 tajemství pevného zdraví

Low-carb, vegan, paleo či makrobiota? Běh nebo crossfit? Brokolice nebo řepa? Jaký je klíč k dobrému zdraví? Už jste slyšeli milion dobrých rad, vyzkoušeli desítky jídelníčků, potravinových doplňků, babských rad? Pojďme se na to podívat trochu jednodušeji. Stačí dodržovat sedm jednoduchých principů, které jsou opravdovým klíčem k pevnému zdraví. 


Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Tipy, jak podpořit spánek a zlepšit tím zdraví

Bojujete s nedostatkem času a zkracujete kvůli tomu váš spánek? Máte problémy s usnutím, často se v noci budíte, ráno se cítíte unavení a nechce se vám vstávat z postele nebo usínáte všude, kde si jen na chvilku sednete nebo lehnete? Všechny tyto problémy značí, že máte pravděpodobně nekvalitní spánek. Často mě lidé přesvědčují o kvalitě svého spánku i přes to, že před spaním sledují obrazovky, svítí bílým světlem nebo mají večer velkou fyzickou aktivitu. Tohle všechno může kvalitu spánku negativně ovlivnit a i v případě, že byste spali tvrdě, nemusí správně probíhat regenerace těla. To samé platí i u dětí, pro které je kvalitní spánek klíčový pro jejich zdravý vývoj a dobrou imunitu. Zlepšete své zdraví skrze kvalitní spánek.