Akutní krátkodobý stres vyvážený regenerací nás v životě zoceluje a posunuje dále. Jedná se o cvičení, otužování nebo půstování. Dostaneme-li se do chronického dlouhotrvajícího stresu, tělo vyčerpáváme, chybí nám živiny a čas na regeneraci. To vede k únavě, ztrátě výkonu a motivace, oslabení imunitního systému a narušení metabolismu (časté chutě a přibírání s neschopností zhubnout). Stres také narušuje složení střevního mikrobiomu, což může vyústit v řadu trávicích i dalších potíží.

Hořčík, adaptogenní byliny i vitální houby v boji proti stresu

Zaměřte se na dostatek živin podporující zdraví nervového systému a dopřejte si kvalitní odpočinek. Hořčík pomáhá stres balancovat, je nezbytný pro udržení energie, funkci nervové soustavy, psychickou činnost, činnosti svalů, zmírnění únavy a vyčerpání a další. Lidem kvůli chronickému stresu a nedostatečnému příjmu často chybí. Hořčík doporučujeme přijímat buď ve formě:

Harmonizaci organismu podporují také vitální houby, jako je Reishi či Hericium, které působí jako adaptogeny a zvyšují odolnost. Při stresu pomáhá také bylina Tulsi - bazalka posvátná, která zvyšuje i přirozenou imunitu, vitalitu a působí jako antioxidant.

Stres často vede ke zvyšování krevního tlaku. Normální krevní tlak podporuje přírodní směs HT kare.

Milovníky sladké chuti potěšíme také. Kakao má blahodárný vliv na náš nervový systém, zlepšuje náladu, uvolňuje a povzbuzuje tělo i mysl. 

7 tajemství pevného zdraví

7 tajemství pevného zdraví

Low-carb, vegan, paleo či makrobiota? Běh nebo crossfit? Brokolice nebo řepa? Jaký je klíč k dobrému zdraví? Už jste slyšeli milion dobrých rad, vyzkoušeli desítky jídelníčků, potravinových doplňků, babských rad? Pojďme se na to podívat trochu jednodušeji. Stačí dodržovat sedm jednoduchých principů, které jsou opravdovým klíčem k pevnému zdraví.