Superpotraviny - potraviny s maximem vitamínů a fytoživin pro zdravý mikrobiom i imunitu - WUGI

Superpotraviny jsou potraviny, které obsahují vysoké množství prospěšných živin, vitamínů a minerálů v již malé dávce dané potraviny. Můžete si je denně přidávat do domácích kefírů, smoothies, kaší, dezertů nebo nápojů.

Acerola a směs Berry Power je ovoce v BIO kvalitě přirozeně bohaté na vitamin C. Můžete si je denně přidávat i s dětmi do kefíru či kaše pro posílení imunity, energie, ochraně před stresem i zlepšení vstřebávání železa.

Zelené potraviny jsou skvělé antioxidanty, podporují detoxikaci, vitalitu a snižují projevy alergií. Patří sem BIO mladý ječmen z čistých rakouských Alp a jeho šťáva a BIO kopřiva.

Články


Jarní limonáda plná planých rostlin

Jarní limonáda plná planých rostlin

Chcete tip na bio SUPERpotraviny, za které neutratíte ani korunu? Rostou téměř všude a potřeba bude pouze oprášit znalosti z přírodopisu nebo stáhnout aplikaci na rozpoznávání rostlin. Plané rostliny zažívají boom, važme si toho, že je v České republice můžeme volně trhat a ozvláštnit si tak náš jídelníček. Vyzkoušejte osvěžující limonádu plnou probiotik nebo je přidejte sem tam do polévky, bramborové kaše nebo jen tak na chleba.


Jahodovo kopřivové jarní smoothie

Jahodovo kopřivové jarní smoothie

Kopřivy. Pro někoho plevel, pro jiné zase bylina neuvěřitelné síly. Teď na jaře je nejlepší čas pro přidání kopřivy do jídelníčku. Je zdrojem důležitého antioxidačního zeleného barviva chlorofylu, který podporuje hojení ran, detoxikaci a regeneraci buněk, zlepšuje krvetvorbu a alkanizuje tělo. Kopřivy pomáhají při nemocech kloubů, krvácení z dásní, chudokrevnosti (anémii), cukrovkce i akné. Takové jarní protistárnoucí smoothie.