Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství a miminko podpoříte kvalitní pestrou stravou, dostatečný příjmem přirozených probiotik, jako jsou probiotické domácí kefíry a klíčových živin pro zdravý vývoj miminka. Zcela zásadní je příjem aktivní kyseliny listové v podobě methylfolátu, který můžete užívat zvlášť nebo společně s ostatními důležitými živiny v Multivitaminu Brainmax Prenatal Complex.

Maminky by pro zdravý vývoj miminka i sebe měly doplňovat omega 3 EPA a DHA a vitamin D v kvalitním doplňku s vitaminem K2.

Hořčík s vitaminem B6 je vhodný u křečí, nadměrné únavě, nevolnostech či při tvrdnutí břicha. Vitamin B6 pomáhá také snižovat těhotenskou nevolnost.

Hlídejte si dostatečný příjem bílkovin. Do jídel zařazujte kvalitní kolagen podporující také pružnost kůže a protein.

Dle potřeby k přirozeně probiotickým potravinám a nápojům můžete přidat také probiotika s prebiotiky pro podporu zdravého mikrobiomu vás i miminka.

V článku Doplňky stravy v těhotenství a při plánování miminka se dočtete blíže, co užívat během těhotenství a co lze v případě různých zdravotních potíží přidat. Produkty vhodné pro Plodnost a přípravu na miminko najdete zde.

Články


Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění

Chcete, aby vaše děti měly lepší paměť? V nedávné studii se ukázalo, že děti, jejichž matky užívaly omega 3 mastné kyseliny během těhotenství se v deseti letech lépe soustředí a rychleji řeší problémy. Pojďte se s námi podívat jaké další benefity může mít suplementace rybího tuku (omega 3 EPA a DHA) u vašich dětí.


Dětské křupky a pufované potraviny

Dětské křupky a pufované potraviny

Spousta lidí a děti jí denně instantní kaše, křupky, pufované chlebíčky, rádoby "zdravější" a velmi drahé pufované chipsy a ještě "zdravější" pufované cereálie. Stejně jako jezení nadměrného množství výrobků z rafinované pšeničné mouky. Bohužel označení dietní neznamená zdravé. Obvykle označení dietní znamená obsah malého množství tuku. Na tuku, ale není nic špatného. Problém je ve zpracování těchto potravin.