Trávicí enzymy - Skladem
Pomoc pro normální zažívání
Při potížích s trávením, těžkostech, nadýmání a rozhozeném zažívání mohou pomoci trávicí enzymy, které usnadňují trávení živin. Nedostatečná produkce trávicích enzymů a potíže s trávením jsou spojeny s věkem, stresem, nevhodnou stravou a životním stylem. Tyto nedostatky mohou vést k různým trávicím potížím. Enzymy pomáhají také se vstřebáváním živin z potravin, což zlepšuje naši celkovou energii a vitalitu.
Firma Enzymedica využívá speciální směs Thera-blend obsahující více druhů enzymů, které jsou aktivní při různé hodnotě pH (2-12), a to zvyšuje jejich účinek v těle.
Pokud si nejste s výběrem či dávkováním jisti, napište nám do poradny.
EnzyMedica Digest - trávicí enzymy pro optimální trávení a vstřebávání živin, 30 kapslí
Enzymedica Digest Gold s ATPro - trávicí enzymy, 120 kapslí
Enzymedica Digest Gold s ATPro - trávicí enzymy, 90 kapslí
Články
Jak na špatné trávení
Nekončící únava, pokles výkonnosti či jakékoliv chronické onemocnění nás denně omezuje v běžném životě. Jakou to má souvislost s trávením? Velkou. Již několikrát jsme psali, že naše zdraví začíná ve střevech a že střeva jsou náš druhý mozek. Pojďte se s námi podívat, jak se špatné trávení projevuje a jak jej můžeme podpořit.
Zácpa či průjem jako důsledek špatného trávení
Zácpa a průjem, témata o kterých je velmi náročné mluvit, natož je pak dennodenně řešit a nechat je komplikovat naše životy. Nejde-li o jednorázový problém, za zácpou i průjmem stojí špatné trávení, které souvisí také se střevní dysbiózou (narušené složení střevních mikroorganismů). Špatné trávení a dysbióza negativně ovlivňují naši psychickou pohodu (o tom, jak a jak moc střeva ovlivňují naši náladu jsme psali dříve). Zažívací potíže, jako průjem, zácpa či nafouklé břicho potkají občas každého z nás, ale nejedná-li se o krátkodobý výkyv, je nutné vyřešit příčiny potíží.
O čem vypovídá vaše stolice?
Stolice možná není zrovna oblíbené téma. My ale víme, že je to téma důležité. Její tvar, barva, konzistence a případný zápach vypovídá o kvalitě trávení a celkovém zdraví. Perfektní stolice každý den je základem pro zdraví. Bez toho se neobejdeme. Abychom nemuseli u doktora či výživových odborníků zabředávat do zajímavých popisků jejího tvaru, barvy nebo konzistence, tým gastroenterologů z Bristolské univerzity ve Velké Británii nám popisek stolice geniálně usnadnilo. Vymysleli obrázkovou Bristolskou stupnici stolice (z angl. Bristol Stool Chart – BSF), která jednoduše popisuje to, co můžeme vidět v záchodové míse.
Jak poznat opravdové jídlo? ...a která dieta je ta nejlepší
Jak se dnes vyznat ve složení potravin a rozluštit nebezpečnost éček? Nejlépe nijak. Spoustu starostí i času nám totiž ušetří návrat k nákupu základních potravin obsahující jen 1 surovinu (100 % mrkev, 100 % čočka, 100 % vejce). Uvádím zde jednoduchý popis, co je opravdové a pro tělo přirozené jídlo, která dieta je ta nejlepší a vysvětlení, zda leží zdravotní problémy v lepku, laktóze nebo v jiné hodnotě potravin.
Co jsou lehce stravitelné potraviny, jak je správně vařit a skladovat?
Smažení, vaření, grilování nebo dušení. Záleží na způsobu přípravy potravin? Co znamenají pojmy “lehce stravitelné formy pokrmů” a používání “šetrných metod vaření”?
Prozradíme vám, proč a u koho je důležité se přípravou potravin zabývat, zda je nutné potraviny namáčet nebo fermentovat a také, jakou roli hraje správné zchlazení potravin, skladování a volba nádob.
Pálení žáhy, reflux: příčina, co (ne)jíst a co způsobují léky
Proč nás pálí žáha, co se děje při refluxu, co jej zhoršuje a jak můžeme skutečnou příčinu problému vyřešit - to vše se dočtete v tomto článku. Vyhněte se slepému užívání léků, které pouze potlačují symptomy, narušují trávení a složení střevního mikrobiomu (vedou k dysbióze) a mají celou řadu dalších nežádoucích účinků - jako je omezení vstřebávání minerálů a vitamínů. Reflux či pálení žáhy lze však efektivně řešit stravou a režimovými opatřeními. V takovém případě je vedlejším účinkem zlepšení trávení, fungování trávicího ústrojí a i dalších tělesných funkcí.