Oslavte s námi nadcházející Světový den mikrobiomu. Ke každé objednávce nad 700,- dostanete dárek vodní nebo mléčné kefírové kultury na zkoušku dle vlastního výběru (zvolíte v košíku). Platí do 26.6.

Vše pro zdravý ústní mikrobiom - DrHishams

V ústech máme soubor bakterií a kvasinek, který se nazývá ústní mikrobiom. Ten ovlivňuje zdraví ústní dutiny - zubů, dásní, jazyka - i celkové zdraví, protože žádná část našeho těla nefunguje izolovaně. O ústní mikrobiom je nezbytné se starat, abychom bránili rozvoji zubních kazů, krvácení dásní, zánětu dásní (parodontitidy) či špatného dechu. Zdravá ústní dutina podporuje zdraví trávicího traktu a brání šíření toxických látek bakterií z pusy do jiných částí těla.

Pro zdraví zubů pro děti i dospělé, prevenci kazů, podporu hojení dásní, osvěžení dechu či zklidnění citlivých zubů a dásní doporučujeme ústní vodu a sérum Dr Hisham.

Při potížích s krvácením dásní při čištění zubů pomáhá Ubiquniol (koenzym Q10).

Články

Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Ústní mikrobiom je pro zdraví zásadní, protože ovlivňuje nejen zdraví zubů a dásní, ale i celkové zdraví. Tento ekosystém mikroorganismů v ústní dutině udržuje zdraví ve stavu rovnováhy. Složení ústního mikrobiomu je v průběhu života utvářeno faktory, jako je genetika daného člověka, přenos z matky na plod, stejně jako faktory prostředí, kde daný jedinec žije. A to stravovací návyky, dostatečně kvalitní ústní hygiena, užívání léků a další vlivy.


Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virovými onemocněními. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.