V ústech máme soubor bakterií a kvasinek, který se nazývá ústní mikrobiom. Ten ovlivňuje zdraví ústní dutiny - zubů, dásní, jazyka - i celkové zdraví, protože žádná část našeho těla nefunguje izolovaně. O ústní mikrobiom je nezbytné se starat, abychom bránili rozvoji zubních kazů, krvácení dásní, zánětu dásní (parodontitidy) či špatného dechu. Zdravá ústní dutina podporuje zdraví trávicího traktu a brání šíření toxických látek bakterií z pusy do jiných částí těla.

Pro zdraví zubů pro děti i dospělé, prevenci kazů, podporu hojení dásní, osvěžení dechu či zklidnění citlivých zubů a dásní doporučujeme ústní vodu a sérum Dr Hisham.

Při potížích s krvácením dásní při čištění zubů pomáhá Ubiquniol (koenzym Q10).

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

Vitamin D a K2 - pro správnou funkci imunity a prevenci onemocnění

K čemu vitamin D a K2 potřebujeme, kdy jej doplňovat, jak a v jakých dávkách? To vše se dočtete v tomto článku. Vitamin D je nezbytně důležitý pro správnou funkci naší imunity a prevenci respiračních a virových infekcí, snižuje infekčnost a komplikace při onemocněních. Vyšší hladiny vitaminu D v krvi jsou nyní spojeny s nižší mírou infekce virem C*vid. Vyšší hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižším rizikem komplikací a závažného průběhu onemocnění (intenzivní péče či úmrtí) a další studie naznačují, že vitamin D může představovat velmi účinnou léčbu tohoto onemocnění. Vitamin D reguluje autoimunitní onemocnění a zánět v těle. Je potřebný pro zdraví kostí a zubů - vstřebávání vápníku, funkci svalů i psychické funkce. Nedostatek vitaminu D je spojen se zánětem a oslabením střevního mikrobiomu.