Vitální houby - podpora imunity, energie, odolnosti a mikrobiomu - BIO - CZ-BIO-003

Houby podporují přirozenou obranyschopnost, funkci oběhové soustavy i normální hladinu cholesterolu v krvi.

Vitálním houbám se říká “dary od Boha” a fungují jako takové přírodní elixíry. Žádná magie to ale není. To se jen příroda postarala o to, aby vybrané houby obsahovaly betaglukany, minerály, stopové prvky a vitamíny. Každá z hub je jiná, každá je něčím zvláštní. Vitální houby mají širokospektrální účinky na organismus. Máme však omezené možnosti stran zdravotního tvrzení, proto se ohledně jejich účinků poohlédněte na internetu. Více si také můžete přečíst v našem E-BOOKU ZDARMA

Jako doplněk k houbovým extraktům doporučujeme Acerolu a Curcumin, které pomáhají zlepšovat účinky hub. Acerola neboli brazilská třešeň je jeden z nejsilnějších přírodních zdrojů vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost účinných látek hub lidským organismem. Curcumin (kurkumin) je aktivní látka z kurkumy, která se v tradiční čínské medicíně používá již po tisíce let pro nejrůznější obtíže, především pro rozbíjení blokád v těle.

Výrobce MycoMedica zaručuje houbové suroviny nejvyšší možné KVALITY a ÚČINNOSTI. Houbová surovina je BEZPEČNÁ, jelikož neobsahuje těžké kovy, pesticidy a nebezpečné mikroorganismy pro naše tělo. Veškerou houbovou surovinu testuje v nezávislé německé laboratoři AGROLAB. 
Pokud si nejste s výběrem či dávkováním jisti, napište nám do poradny.

Články


Proč pít (nejen) kávu s medicinálními houbami

Proč pít (nejen) kávu s medicinálními houbami

Kávu (a jiné nápoje) s houbami budeme brzy potkávat běžně. Medicinální (též vitální či léčivé) houby obsahují řadu funkčních, tělu prospěšných látek, které podporují naši vitalitu, psychiku, odolnost vůči stresorům, imunitu a podílí se na harmonizaci organismu na řadě úrovní. Výhodou spojení těchto hub a kávy je nižší dráždivost kávy na trávicí trakt a dodání prospěšných vlastností hub, které fungují jako adaptogeny v dnešní náročné době. Působí jako prebotika a vyživují náš střevní mikrobiom. Některé druhy hub, jako je Hericium, podporuje funkci mozku, paměť a růst nervového růstového faktoru - důležitého pro učení. Chaga je výborná při trávicích potížích, cordyceps nás energizuje, reishi uklidňuje ducha a maitake podporuje metabolismus a látkovou výměnu. A jestli máte strach z chuti, tak tu neovlivňují. A pokud nepijete kávu, houby můžete přidat do jakéhokoli jiného nápoje, třeba šťávy, pampeliškové kávy nebo Matcha čaje.


O čem vypovídá vaše stolice?

O čem vypovídá vaše stolice?

Stolice možná není zrovna oblíbené téma. My ale víme, že je to téma důležité. Její tvar, barva, konzistence a případný zápach vypovídá o kvalitě trávení a celkovém zdraví. Perfektní stolice každý den je základem pro zdraví. Bez toho se neobejdeme. Abychom nemuseli u doktora či výživových odborníků zabředávat do zajímavých popisků jejího tvaru, barvy nebo konzistence, tým gastroenterologů z Bristolské univerzity ve Velké Británii nám popisek stolice geniálně usnadnilo. Vymysleli obrázkovou Bristolskou stupnici stolice (z angl. Bristol Stool Chart – BSF), která jednoduše popisuje to, co můžeme vidět v záchodové míse.


6 kroků pro zdravá střeva

6 kroků pro zdravá střeva

O důležitosti zdraví střev a mikrobiomu píšeme stále a má to svůj důvod. Aneb nejsme to, co jíme, ale to, co jsme schopni absorbovat a následně využít. Do těla se musí vstřebat důležité látky, avšak nesmí ze střeva do krve prostupovat potenciálně nebezpečné či pro tělo neznámé (Více v článku Co je syndrom zvýšené propustnosti střev (leaky gut)?). A z toho důvodu potřebujeme zdravou střevní sliznici a správné mikrobiální složení (zdravý mikrobiom). Dobré bakterie jsou takoví bodyguardi, kteří nás chrání před útokem škodlivých patogenů, brání rozmnožení cukru-chtivých kvasinek v našem střevě a trénují náš imunitní systém – ten díky tomu ví, na co útočit (patogeny, toxiny) a na co ne (aby nevznikaly potravinové alergie). Zde přinášíme 6 kroků, co můžete pro zdraví svých střev udělat!