Hormonální rovnováha a ženské zdraví do velké míry souvisí se zdravím střevního mikrobiomu, který ovlivňuje využitelnost živin z naší stravy, sám produkuje hormony a rozhoduje o jejich metabolismu, podílí se na detoxikaci a ovlivňuje složení mikrobiomu (a případné opakované infekce) v pohlavních cestách. O osudu našich hormonů pak rozhodují játra a nedostatečná detoxikace může způsobit nerovnováhu v celém těle.

Řešíme-li hormonální potíže, musíme se proto vždy podívat na dostatek živin, kvalitu stravy a trávení, zdraví střevního mikrobiomu, správnou detoxikaci (játra) a vyprazdňování (střeva), redukovat stres a podpořit kvalitu spánku (v těchto ohledech je nezbytný dostatek hořčíku). Pozitivní vliv má dostatečný příjem fermentovaných probiotických potravin a nápojů, jako jsou domácí kefíry a dostatečná podpora přirozené detoxikace

Pro menopauzální komfort doporučujeme cílený produkt MycoMeno obsahující byliny a vitální houby na podporu hormonální rovnováhy žen a také celkové odolnosti, imunity, trávení a zdraví buněk.