Ženské zdraví

Ženské zdraví a hormonální rovnováha do velké míry souvisí se zdravým střevním mikrobiomem. Ten ovlivňuje využitelnost živin z naší stravy, podílí se na detoxikaci, produkuje hormony, rozhoduje o jejich metabolismu a ovlivňuje mikrobiom v pohlavních cestách. O osudu našich hormonů pak rozhodují játra a nedostatečná detoxikace může způsobit nerovnováhu v celém těle.

Řešíme-li hormonální potíže, musíme se proto vždy podívat na dostatek živin, kvalitu stravy a trávení, zdraví střevního mikrobiomu, správnou detoxikaci (játra) a vyprazdňování (střeva), redukovat stres a podpořit kvalitu spánku (v těchto ohledech je nezbytný dostatek hořčíku). Pozitivní vliv má dostatečný příjem fermentovaných probiotických potravin a nápojů, jako jsou domácí kefíry a dostatečná podpora přirozené detoxikace

Zdravý cyklus

Vitální houby, zejména Reishi, jsou skvělým pomocníkem pro harmonizaci ženského cyklu. Podporují detoxikaci, obranyschopnost a působí prebioticky - podporují zdravý mikrobiom.

Menopauza

Pro menopauzální komfort doporučujeme cílený produkt MycoMeno obsahující byliny a vitální houby na podporu hormonální rovnováhy žen a také celkové odolnosti, imunity, trávení a zdraví buněk. Mimojiné dodává klid, zmírňuje podrážděnost a nervozitu a podporuje pozitivní náladu.

Články

Menopauza, hormonální rovnováha a ženské zdraví

Menopauza, hormonální rovnováha a ženské zdraví

Hormonální a menopauzální změny u žen jsou přirozenou součástí života. Není cílem s těmito změnami bojovat, ale cílem je harmonizovat tělo tak, aby změny nebyly vyčerpávající a náročnou horskou dráhou plnou dyskomfortu. V článku se dočtete, s čím hormonální rovnováha souvisí a jaké přípravky jsou vhodné pro menopauzální komfort a předcházení potíží, které se v tomto období mohou začít objevovat.


Nízkotučná vs. vysokotuková strava: přestaňte tuk démonizovat

Nízkotučná vs. vysokotuková strava: přestaňte tuk démonizovat

Poté, co byl tuk ještě před pár lety démonizován, zažívá obrovský comeback. Mnoho lidí si uvědomilo, že zdravé tuky jsou esenciální součástí jejich stravování a jsou nezbytné pro většinu tělních funkcí – a naopak, že nízkotučné diety jsou spojeny s přibíráním, nedostatkem živin, rozvojem nemocí a vyšším rizikem úmrtí. Vraťme tuky zpět do hry!


Proč pít (nejen) kávu s medicinálními houbami

Proč pít (nejen) kávu s medicinálními houbami

Kávu (a jiné nápoje) s houbami budeme brzy potkávat běžně. Medicinální (též vitální či léčivé) houby obsahují řadu funkčních, tělu prospěšných látek, které podporují naši vitalitu, psychiku, odolnost vůči stresorům, imunitu a podílí se na harmonizaci organismu na řadě úrovní. Výhodou spojení těchto hub a kávy je nižší dráždivost kávy na trávicí trakt a dodání prospěšných vlastností hub, které fungují jako adaptogeny v dnešní náročné době. Působí jako prebotika a vyživují náš střevní mikrobiom. Některé druhy hub, jako je Hericium, podporuje funkci mozku, paměť a růst nervového růstového faktoru - důležitého pro učení. Chaga je výborná při trávicích potížích, cordyceps nás energizuje, reishi uklidňuje ducha a maitake podporuje metabolismus a látkovou výměnu. A jestli máte strach z chuti, tak tu neovlivňují. A pokud nepijete kávu, houby můžete přidat do jakéhokoli jiného nápoje, třeba šťávy, pampeliškové kávy nebo Matcha čaje.