Zubní hygiena

Stav ústní dutiny ovlivňuje celkové zdraví, ať už jde o trávení, imunitu nebo kardiovaskulární systém. Z ústní dutiny se přítomné látky (toxiny, produkty bakterií, zánětlivé látky a další) vstřebávají do systémového oběhu a kolují po celém těle. Při zvýšené kazivosti zubů nebo zánětu dásní dochází k narušení nejen ústního mikrobiomu, ale i mikrobiomu dále v těle a také dalším potížím. Naše ústa fungují také jako prvotní bariéra při styku s viry a bakteriemi. Záleží na síle našeho ústního mikrobiomu, jak tyhle viry vyhodnotí a zda je pustí dále do těla. Proto je velmi důležité nepodceňovat zdravé zuby a dásně a pravidelně se o ně starat.

Komplexní netoxická péče o vaše zuby, která je bezpečná i při požití. Produkty určené jak pro dospělé, tak přímo pro vaše malé ratolesti. 

Zcela přírodní složení, bez parabenů, škodlivých látek či fluoridu.

Články

Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Zdraví ústního mikrobiomu: klíč k celkovému zdraví

Ústní mikrobiom je pro zdraví zásadní, protože ovlivňuje nejen zdraví zubů a dásní, ale i celkové zdraví. Tento ekosystém mikroorganismů v ústní dutině udržuje zdraví ve stavu rovnováhy. Složení ústního mikrobiomu je v průběhu života utvářeno faktory, jako je genetika daného člověka, přenos z matky na plod, stejně jako faktory prostředí, kde daný jedinec žije. A to stravovací návyky, dostatečně kvalitní ústní hygiena, užívání léků a další vlivy.