-5%

Synergická kombinace esenciálních vitamínů D3 a K2, které hrají důležitou roli ve zdraví kostí, zubů, cév a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležité vitamíny pro podporu imunity a snížení rizika respiračních onemocnění.

Vitamin D3 je zde v kombinaci s patentovanou formou Vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA od německé společnosti Kappa BioSicence, který v těle zvyšuje odolnost i využitelnost vitamínu D3 a působí proti kalcifikaci cév (= ukládání vápníku do cév namísto do kostí). Tato stabilní forma Vitamínu K2 jako MK7 se mimo jiné vyznačuje 48x delším poločasem rozpadu v těle oproti běžným formám Vitamínu K2 (72 hodin).

Produkt neobsahuje žádné nežádoucí přídatné látky (éčka). Jako funkční plnivo kapslí je použito 288 mg bio kurkumy, která působí jako antioxidant a celkově podporuje řadu tělesných funkcí.

Balení obsahuje 500 denních dávek 1000 IU vitamin D (balení obsahuje 100 kapslí, každá kapsle obsahuje 5000 IU vit. D, užíváte tedy 1 kapsli 1x za 5 dní, v případě deficitu se dávka upravuje).
Denní dávka vás vyjde na pouhých 1,40 Kč.
Více >>

Výrobce: Votamax s.r.o.

663 Kč s DPH Původní cena 698 Kč, Ušetříte 5% (35 Kč)

Skladem
ks

Brainmax vitamin D3+K2: D3 5000 IU + K2-MK7 150 μg v jedné kapsli, 100 kapslí (500 dávek)

BrainMax  Vitamin D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2 jako MK7, dvě mikro živiny, které byly rozsáhle zkoumány pro svou roli ve zdraví kostí, zubů a kardiovaskulárního systémuVitamin D3 podporuje ukládání vápníku do kostí, čímž zlepšuje zdraví kostí. S vyšším příjmem vitamínu D3 může souviset ukládání vápníku do cév (kalcifikace cév). Z tohoto důvodu jsme k vitamínu D3 přidali vitamín K2 jako MK7, který čistí cévy od vápníku a pomáhá ukládat vápník do kostí. Je to binární zbraňnaprostá synergie dvou esenciálních vitamínů, které si naše tělo neumí vytvořit a zároveň je velmi obtížné získat je z potravy.

Kolik vitaminu D potřebujeme?

V našem podnebném pásmu bývá suplementace vitamínu D3 a K2 pro zdraví a imunitu téměř nutností. Výjimkou jsou slunečné dny v létě a na jaře ( v našch podmínkách od půlky dubna do půlky října), kdy můžeme Vitamín D3 čerpat ze slunečních paprsků. Vitamin D3 se syntetizuje při dopadu UVB záření na pokožku přímo v kůži a tělo je schopno si takto získaný Vitamin D3 ukládat do zásob. Nedostatek slunečních paprsků u západní vyspělé populace (až 60%) souvisí s depresemi, úzkostí, špatným stavem kostí, zhoršenou imunitou či hormonální disbalancí.

Od října do dubna nemůžeme čerpat vitamin D ze slunce, proto je suplementace vhodná. Nejsou-l zjištěny z krve deficity, bežná dávka pro dospělého je 1000 IU za den (odpovídá 1 kapsli přípravku 1x za 5 dní).

Ve vyšších dávkách užívání vitamínu D3 je vhodné brát ho zároveň s vitamínem K2, protože vitamín K2 zabraňuje kalcifikaci cév (= ukládání vápníku do cév namísto do kostí), která může být spojena s nadužíváním vitamínu D3. Vitamín K2 očišťuje cévy od vápníku a transportuje vápník do kostí, tam, kde má být.

Vitamin D3 a jeho vliv na zdraví (schválená zdravotní tvrzení EU):

 • Přispívá k normální funkci imunitního systému
 • Přispívá k normální absorpci a využití vápníku a fosforu
 • Přispívá k normálním hladinám vápníku v krvi
 • Pomáhá udržovat normální stav kostí
 • Pomáhá udržovat normální stav zubů
 • Přispívá k udržení normální činnosti svalů
 • Pomáhá normálnímu růstu a vývoji kostí u dětí
 • Pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému u dětí

Vitamin K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběný německou společností Kappa BioSicence

Tato patentovaná forma Vitamínu K2 ve formě MK7 je mnohem stabilnější než jiné formy Vitamínu K2. Tuto stabilitu přenáší i na Vitamín D3, se kterým je v kapsli. Vyznačuje se vysokou využitelností pro tělo a zvyšuje biodostupnost i samotného vitamínu D3. Oproti běžným formám Vitaminu K2, které mají v těle poločas rozpadu 1,5 hodiny, zůstává tato forma Vitamínu K2 v těle 78 hodin. To znamená 48x delší poločas rozpadu v organismu.

Vitamin K2 a jeho vliv na zdraví (schválená zdravotní tvrzení EU):

 • Přispívá k normální srážlivosti krve.
 • Přispívá k udržení normálního stavu kostí.

Patentovaná stabilní forma Vitamínu K2 MK7

K2VITAL®DELTA MK7 je mnohem stabilnější při běžných i vyšších teplotách a nepodléhá rychle biodegradaci jako jiné formy Vitamínu K2. Z průzkumu firmy Kappa Bioscience bylo zjištěno, že pouze 5% produktů s vitamínem K2 MK7 splnilo deklarovaný obsah na etiketě. U poloviny produktů s vitamínem K2 byl zjištěn jen poloviční obsah vitamínu oproti etiketě. Zbytek produktů neobsahoval téměř žádný vitamín K2. Všechny produkty s K2VITAL® DELTA  obsahovaly deklarované množství vitamínu K2.

Přednosti produktu BrainMax Vitamin D3 & K2

 • Jedná se o synergickou kombinaci esenciálních vitamínů D3 a K2 s vysokou biodostupností pro zdraví kostí, zubů, cév a podporu imunity. 
 • 1 kapsle obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolinu) a 150 mcg vitamínu K2 jako MK7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběna německou společností Kappa Bioscience.
 • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnější a pro tělo využitelnější než jiné form vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnost vitamínu D3.
 • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA má v těle 48x delší poločas rozpadu než běžné formy vitamínu K2. Díky tomu je mnohem účinnější v zabraňování kalcifikaci cév. Čistí cévy a přivádí vápník do kostí.
 • Jako funkční výplň byla použita kurkuma v bio kvalitě, která má více než 500 potvrzených pozitivních účinků na lidský organismus.
 • Produkt neobsahuje žádné nežádoucí přídatné látky (éčka).

Dávkování

1 kapsle 1x za 5 dní v průběhu dne s jídlem (dle hladin vitaminu D v krvi se dávkování upravuje tak, aby byla dávka dostatečná, pokud potřebujete s dávkováním poradit, napište mi do poradny na e-mail anna@wugi.cz).

Složení

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 100 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Vitamin D3 (jako cholekalciferol, z lanolinu) 125 μg (5000 IU) 2500%
— Z toho denní dávka vitaminu D3 
715 IU (17,9 μg) 358%
Vitamin K2 jako MK-7 (K2VITAL®DELTA) 180 μg  150%
Bio Kurkuma 288 mg **
* % denní referenční hodnoty příjmu

Neobsahuje žádná adtiva, plnidla, konzervanty ani stabilizátory, pouze deklarované složení v nejčistší formě. Rostlinné kapsle na bázi hydroxypropylcelulózy. Vhodné pro vegetariány.

Kurkuma - Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Chuť k jídlu
Normální trávení
Normální činnost jater
Normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní oběh
Imunitní systém - antioxidant
Normální stav kloubů a kostí
Normální činnost nervové soustavy
Normální funkce dýchacího systému
Normální stav pokožky
Normální stav kloubů
Působí proti****
Duševní rovnováha
Normální činnost jater - jaterní lipidy
Kontrola **** reakcí
Antioxidant

**** bohužel nemůžeme úvadět všechny účinky, ačkoli jsou mnoha vědeckými studiemi potvrzeny. Prosím, použijte pro zjištění účinků veřejně dostupné zdroje.

Min. trvanlivost: nejméně 1/2 roku od dodání zboží

Výrobce: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrava 71200

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, laktózu, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz, krátce popište vaše hlavní potíže a jejich vznik a vývoj, odpovídám co nejrychleji, obvykle do 24 hodin.

  Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

  Imunita: co potřebuje, aby fungovala správně

  V tomto článku se dozvíte:

  • Co rozhoduje o funkci naší imunity
  • Jaké živiny a potraviny jsou důležité pro podporu imunity
  • Jaké jsou v naší populaci nejčastější deficity, které způsobují nedostatečnou funkci imunity, jak je zjistit a jak je řešit
  • Blíže o vitaminu D a zvýšeném riziku respiračních onemocnění 
  • Jaké vitamíny, minerály a látky působí protivirově
  • Jak přistupovat z dlouhodobého hlediska ke stravě a doplňkům stravy
  Kontaktujte nás!