Zdravé a krásné vlasy - MycoMedica

Pro růst a kvalitu vlasů potřebujeme správnou výživu a dostatek klíčových živin. Normální ztráta vlasů je mezi 50–100 vlasy každý den. Ztráta nad 100 vlasů denně je považována za nadměrné vypadávání. Volte netoxickou kosmetickou péči o vlasy a pokud vlasy padají příliš, pátrejte po příčině potíží. Může se jednat o hormonální změny po porodu, oslabenou štítnou žlázu, nadměrný stres nebo nedostatek živin.

Mezi doplňky podporující růst a kvalitu vlasů patří zinek, selen, B vitamíny, dostatek bílkovin a omega 3.

Zinc complex od BrainMax obsahuje nejúčinnější formu zinku a selenu s velmi dobrou vstřebatelností. Čistý prášek z ústřic OysterZinc je bohatý na mikroživiny zinek, selen, jód, měď a vitamin B12.

U B komplexu volte vždy takový, který obsahuje vitaminy skupiny B v aktivní podobě a je bez aditiv.

Kvalitní bílkoviny můžete doplnit ve formě proteinu nebo kolagenu podporující také zdraví pokožky. Ideální kolagen je kolagen obohacený o vitamin B7 – biotin a kyselinu hyaluronovou v práškové formě. Pokud preferujete kapsle, doplněk Hyaluron spojuje účinek kyseliny hyaluronové, zinku, kolagenu a biotinu.

MycoHair je cílená směs na podporu kvality a růstu vlasů kombinující byliny a vitální houby. Dle čínské medicíny vyživuje ledviny a játra, a tím ovlivňuje kvalitu a výživu vlasů.

Články

Padání vlasů: Co způsobuje tento problém a jak mu předcházet

Padání vlasů: Co způsobuje tento problém a jak mu předcházet

Padání vlasů – problém, který trápí mnoho žen, a to nejen po porodu. Vlasy mají pro člověka jak ochrannou funkci, tak hrají i důležitou psychosociální roli. Proto nadměrné vypadávání vlasů může vést k negativnímu ovlivnění psychického zdraví. Fyziologická ztráta vlasů je každý den mezi 50–100 vlasy. Ztráta nad 100 vlasů denně je považována za nadměrné vypadávání vlasů. Tento článek se zaměřuje na důvody, proč k němu může docházet a jaké zdravotní problémy mohou být na vině. Pojďte s námi zjistit, jak padání vlasů předcházet a na jaké doplňky stravy se zaměřit.