Oslavte s námi nadcházející Světový den mikrobiomu. Ke každé objednávce nad 700,- dostanete dárek vodní nebo mléčné kefírové kultury na zkoušku dle vlastního výběru (zvolíte v košíku). Platí do 26.6.

Medicinální houby: elixíry života v nejúčinnější formě

Aneb proč je 30 % polysacharidů u našich hub optimální koncentrace?

Polysacharidy z hub jsou hlavními účinnými látkami, avšak ne jedinými. A proto by účinný extrakt němel obsahovat polysacharidů ani málo, ani moc - bylo by to na úkor ostatních účinných látek. Těmi jsou triterpenoidy, ergosteroly, esenciální fosfolipidy, enzymy, vitamíny a minerály další.

Proto houbové extrakty Mycomedica obsahují 30 % polysacharidů.

30% koncentrace je nejideálnější pro chronické, vážné a vleklé obtíže. S touto koncentrací mají v Mycomedice ty nejlepší zkušenosti. Stejně tak to dělají sousedi z Německa, kteří se s medicinálními houbami kamarádí už přes 40 let. Vyzkoušeli houbové biomasy, extrakty s vyšší i nižší koncentrací polysacharidů a skončili u té nejlepší verze - to jsou extrakty s 30 %.

Co se stane, když bude koncentrace nižší - třeba 10-20 %? 

Účinek produktu bude slabší.

A co se stane, když bude koncentrace vyšší? Třeba 40, 50, 60 a více %?

Extrakt bude sice obsahovat více cenných polysacharidů, ale bude to na úkor ostatních účinných látek - a o ty nechceme přijít. Změní se tím celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek, který je důležitý třeba u onkologických problémů.

A proč upřednostňujeme extrakty před biomasou?

Biomasa - tedy rozemletá sušená houba - obsahuje kromě houby-plodnice také podhoubí se substrátem, ve kterém houba roste. Substrát však účinky medicinálních hub nenese a je levnou součástí přípravku. A proto je biomasa často mnohem levnější než houbové extrakty, ale také méně účinnější. Prášek obsahuje pouze 0,5‒3 % polysacharidů z houby.

Potřebujete zvýšit účinek medicinálních hub? 

Jestli potřebujete zvýšit sílu účinku vitálních hub u chronických problémů, nezvyšuje se zde koncentrace polysacharidů v extraktu, ale denní dávka extraktů. Jednoduše tedy užívate více kapslí extraktu v optimální koncentraci - ne však jak více jak 5g/den - tj. 10 kapslí denně - více totiž pak nemá smysl. 

Houbové extrakty MycoMedica používá řada zkušených lékařů a terapeutů čínské medicíny. Reklama a marketing zde totiž nehrají roli. Jednáme-li s pacientem, potřebujeme, aby houby pomáhaly. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav.

Ve WUGI máme kvalitní jídlo na prvním místě - takové kvalitní a přirozené, které nám dodá vše potřebné. Realita je však taková, že řada z nás potřebuje účinnější pomoc a ať už se jedná o případy, kdy jsme často nemocní, máme vleklé alergie, autoimunitní onemocnění, narušené trávení či něco jiného, právě medicinální houby jsou zde skvělými pomocníky, se kterými mámě skvělé zkušenosti. Mimo to doporučujeme co nejčastěji zařadit houby, jako hlívu či shiitake, do jídelčníku. Připravíte z nich skvělý hlívový guláš i polévku :)

Doporučené produkty10