Aqua Aurea Sprchový filtr DIOS – pokovený lesklý


Cena
990 Kč


Skladem
ks

Účinný filtr do koupelny, který odstraňuje z horké i studené vody chlor. Předchází tím dráždění a vysoušení citlivé pokožky. Doporučujeme i při zdravé kůži, ale zejména pro alergiky, lidi s ekzémy a lupénkou.

Sprchový filtr DIOS filtruje na 3 úrovních. Nejprve zachycuje mechanické nečistoty, pak granule slitiny kovů a keramické dechlorační kuličky odstraňují chlor, bakterie a tvrdost. Více

Úprava vody při sprchování

Tento filtr se používá pro úpravu studené i teplé vody při sprchování. Zbavuje vodu především chloru díky granulátu zinku a mědi. Každá granule tvojí elektrolytický článek, který umožňuje redukčně - oxidační reakci neboli redox. Mezi mědí a zinkem je elektrochemický potenciál.

Účinná 3-stupňová filtrace

Mechanické nečistoty jsou zachyceny textilními přepážkami a granule slitin kovů a keramické kuličky zase odstraňují chlor, bakterie a tvrdost. Všechny úrovně se doplňují a zvyšují tak účinnost filtru. Aktivní uhlí se ve filtru nepoužívá, jelikož se  z něj při použití v teplé vodě uvolňují nežádoucí látky. 

Co jsou keramické dechlorační kuličky?

Nově filtr DIOS obsahuje i keramické dechlorační kuličky, které zvyšují účinnost filtru. Jsou vyrobeny ze siřičitanu vápenatého, který snižuje povrchové napětí vody, odstraňuje nepříjemný zápach a chuť chloru a okamžitě jej přeměňuje na neškodnou sůl. Účinnost filtru je více než 95%. Což umožňuje i lepší pěnění šamponu a mýdla.

Co je redox reakce?

Jedná se o reakci, která na sebe váže chlor s vysokou účinností a na rozdíl od aktivního uhlí, funguje i v horké vodě a při vysoké filtrační rychlosti. Dechlorizace je založena na změně elektronové struktury atomu chloru, kdy vzniká z volného chloru neškodný chlorid. Redox je zároveň i nepříznivé prostředí pro růst bakterií, řas a plísní. Jelikož elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, zabraňuje většině mikroorganismů přežít. Ve vodě, která prošla filtrem vzniká peroxid vodíku a hydroxylové radikály při nichž mikroorganismy také nepřežijí.

K jakým dalším reakcím dochází?

Kromě chloru dochází k reakci s těžkými kovy, kdy z neutrálních atomů kovů vznikají elektricky nabité ionty a ty se váží na atomy zinku a mědi. Ve vodě, která má vysokou karbonátovou tvrdost, vznikají nerozpustné sloučeniny hořčíku a vápníku a vytváří vodní kámen. Elektrochemický potenciál zinku a mědi tyto sloučeniny přemění na rozpustné a ty se pak snáze vyplavují pryč a netvoří se tak usazeniny. Filtrace na sebe váže i železo, které pak přetváří na nerozpustný hydroxid železitý.

Hlavní benefity sprchového filtru DIOS:

  • filtruje především chlor a bakterie, ale i změkčuje vodu,
  • funguje na horkou i studenou vodu,
  • 95% účinnost filtru,
  • snadná montáž,
  • vysoká životnost.

Používání Sprchové filtru DIOS

Namontujte filtr na koupelovou baterii. Doporučený cyklus je 1–1,5 roku pro 4-člennou rodinu. 

Parametry:

Délka: 110 mm

Největší průměr: 50 mm

Maximální průtok 18 l/min

Dodavatel: Aqua Aurea

Potřebujete-li poradit s výběrem, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.