Spánková deprivace má podobné symptomy jako nedostatek živin - vede k zhoršení celkové vitality, oslabení imunity, narušení metabolismu a hormonálního systému, snížení výkonu, regenerace a zhoršení paměti. Spánek je klíčový i pro zdravý metabolismus a hubnutí. Zkvalitnění spánku vede k ochraně před rozvojem celé řady onemocnění. Závěry studií jsou jasné - lidé s kvalitním dostatečně dlouhým spánkem jsou výkonnější, štíhlejší a šťastnější :)

Kvalitu spánku ovlivňuje celkový životní styl, činnosti během dne a před spaním, naše strava a dostatek klíčových živin, jako je hořčík. Ten pomáhá regeneraci a lepší kvalitě spánku, zmírňuje únavu a vyčerpání, podporuje funkci nervové soustavy, psychickou činnost a činnosti svalů. Z dalších doplňků jsou vhodné omega 3 EPA a DHA a vitální houby, které mají celou řadu účinků a podporují celkovou harmonizaci organismu.

Také náš střevní mikrobiom se podílí na kvalitě spánku např. skrze produkci melatoninu - hormonu spánku. Zlepšením trávení a péčí o střevní mikrobiom podpoříme celkové zdraví a kvalitu spánku.

Před spaním doporučujeme relaxační koupele v Epsomské soli.