BrainMax Prenatal Complex, komplex vitamínů pro těhotné ženy, kojící a přípravu na těhotenství 180 kapslí

31 bodů do věrnostního systému

Cena
1 599 Kč

Výrobce

Skladem
ks

Tento multivitamínový komplex zahrnuje 30 ověřených složek podporujících zdravý vývoj miminka. Obsahuje biologicky aktivní vitamíny, minerály a živiny klíčové pro těhotné, kojící ženy a při přípravě na miminko. Vše potřebné pro správný vývoj miminka a hladký průběh těhotenství v jednom produktu.

Čistě přírodní složení bez jakýchkoliv aditiv. Více

Důležitost kvality vitamínů v Prenatal Complex

Během těhotenství a kojení se zvyšují výživové nároky žen, protože tělo musí podporovat vývoj a růst plodu a později i výživu novorozence, aniž by to mělo negativní dopad na matku. V prvním trimestru jsou časté nevolnosti, které mohou bránit dostatečné výživě, proto je vhodné doplnit ji kvalitním doplňkem stravy. Na trhu je mnoho produktů různé kvality. Syntetické vitamíny nejsou optimálně vstřebatelné, protože je tělo musí nejprve přeměnit v játrech, což je proces s nejistým výsledkem. Tento doplněk stravy obsahuje pouze vitamíny v aktivní formě, které tělo snadno využije.

Hlavní benefity BrainMax Prenatal Complex

  • Vše potřebné pokryjí 3 kapsle denně.
  • Jód pocházející z organického kelpu, který podporuje správnou produkci hormonů štítné žlázy.
  • Přírodní vitamin A, který je bezpečný pro užívání.
  • Lipozomální vitamin C, který má 95% vstřebatelnost.
  • Chelátové formy minerálů jako hořčík a železo, které nezatěžují trávicí trakt a lehce se vstřebávají.
  • Aktivní formy vitamínů skupiny B.
  • Patentovaná forma vitaminu K2, včetně D3 pro lepší vstřebatelnost vápníku.
  • BIO acerola jako významný antioxidant.
  • Bioaktivní kyselina listová ve formě methyl folát pro správnou podporu vývoje neurální trubice.

Co je patentovaná forma vitaminu K2?

Vitamin D3 je klíčový pro správný vývoj kostí, jelikož pomáhá vstřebávat a využívat fosfor a vápník v těle. Vitamin K2 zajišťuje, že je vápník v těle správně využíván a neusazuje se v cévách. K2 také podporuje tvorbu osteokalcinu, proteinu důležitého pro mineralizaci kostí, což přispívá k jejich zdraví a síle. Vitamin K2 MK7 all-trans K2VITAL®DELTA je v těle aktivní až 78 hodin, na rozdíl od běžně dostupných vitamínů, které působí pouze 1,5 hodiny. Tím je zajištěna nepřetržitá výživa kostí.

Důležitost kyseliny listové methyl folátu před otěhotněním, v těhotenství i při kojení

Aktivní forma kyseliny listové je důležitá pro ženy několik měsíců před plánovaným těhotenstvím, během těhotenství i po porodu během kojení. Podílí se na buněčném růstu, syntéze, dělení a opravě DNA a významně snižuje riziko rozštěpu neurální trubice. Zvýšený příjem kyseliny listové se doporučuje asi 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím a pokračuje se během celého těhotenství. V běžně dostupných multivitamínech pro těhotné se často nacházejí syntetické formy kyseliny listové, které tělo obtížně metabolizuje. Naproti tomu methylfolát je aktivní forma kyseliny listové, kterou tělo snadno využije, aniž by ji muselo nejprve přeměňovat v játrech s nejistým výsledkem.

Co znamená mutace MTHFR 

Mnoho žen má mutaci v klíčovém enzymu methyltetrahydrofolát reduktáza (MTHFR), kvůli které nejsou schopné přeměnit kyselinu listovou v játrech na aktivní formu. Proto je důležité užívat kyselinu listovou v její aktivní formě. Odhaduje se, že 3050 % populace není schopno tuto přeměnu správně provést.

Lipozomální vitamin C vs. běžná forma vitaminu C

Vitamin C hraje klíčovou roli v imunitním systému a je nezbytný pro vstřebávání železa, strukturu cév a růst tkání. Běžné formy vitaminu C se jen obtížně dostávají přes střevní bariéru a pouze asi 8 % se vstřebá do krevní plazmy. Tento doplněk stravy obsahuje lipozomální vitamin C, který je uzavřen v nanočásticích zvaných liposomy, vyrobených z přírodního slunečnicového lecitinu. Díky tomu může snadno projít stěnou tenkého střeva a distribuovat se do celého krevního oběhu, čímž dosahuje až 95% vstřebatelnosti.

Co znamená CDP cholin?

CDP cholin je aktivní forma cholinu, která je klíčová pro syntézu fosfolipidů v mozkových buňkách. Má vyšší biologickou dostupnost a je účinnější při přeměně na cholin v tkáních. Některé zdroje uvádějí, že jeho dostupnost může dosahovat až 90 %. Zajišťuje, že nervové buňky mají dostatek stavebních bloků pro optimální růst i vývoj.

Vysoce vstřebatelný hořčík bisglycinát

Hořčík sehrává klíčovou roli v těhotenství, účastní se více než 300 enzymatických reakcí, podporuje spánek a přispívá k relaxaci svalů. Během těhotenství má vliv na správný vývoj a růst plodu, podporuje tvorbu silných zubů a kostí, reguluje krevní tlak a hladiny cukru v krvi. Pomáhá také při křečích v nohách nebo tvrdnutí břicha v pokročilejším těhotenství.

Proč jsou nezbytné aktivní formy vitamínů skupiny B?

Vitamíny skupiny B mají klíčový význam v těhotenství, protože pomáhají přeměňovat potravu na energii, což je nezbytné pro udržení správné vitality. Během těhotenství se zvyšují energetické potřeby matky, aby co nejlépe podporovala vývoj plodu. Aktivní formy těchto vitamínů jsou lépe využity v těle, podporují zdravý vývoj neurologických funkcí a v prvním trimestru také pomáhají snižovat nevolnosti.

Co způsobuje nedostatek železa v těhotenství

Až 25 % těhotných žen trpí nedostatkem železa, které je klíčové pro správné zásobení plodu kyslíkem. Nedostatek železa může vést k anémii, což znamená nedostatek červených krvinek a to se projevuje bolestmi hlavy, únavou nebo poruchami spánku. Nevolnosti a zvracení během těhotenství často omezují příjem železa z potravy a mohou také ovlivnit hladiny železa v krvi. Železo je přítomno ve formě bisglycinátu, který je pro tělo snadno vstřebatelný a současně šetrný k trávicímu systému.

Přírodní vitamin A – betakaroten

Vitamin A má zásadní význam pro imunitní systém a zdraví očí plodu. Je přirozeným zdrojem vitaminu A ve formě betakarotenu, což je pro tělo bezpečnější varianta než syntetická forma retinolu. Z betakarotenu si tělo vytváří pouze tolik retinolu, kolik skutečně potřebuje.

Co užívat společně s Prenatal Complex?

Kromě tohoto multivitamínu doporučujeme ženám užívat i vysoce kvalitní omega 3 mastné kyseliny, které nebylo možné zahrnout do tohoto doplňku stravy. Omega 3 DHA je zásadní pro správný vývoj mozku, očí a nervového systému dítěte po celou dobu těhotenství. Více si přečtěte v našem článku: Rybí tuk pro děti: lepší paměť i soustředění. V naší nabídce si můžete vybrat z rybího oleje z tresčích jater, krilového oleje z krunýřovky, rybího oleje z drobných ryb nebo veganské verze omega 3 oleje z mořských řas

Dávkování Prenatal Complex

Užívejte 3 kapsle denně s jídlem.

Obsah denní dávky

Velikost dávky: 3 rostlinné kapsle

Množství v 1 dávce

%RHP*

Hořčík bisglycinát

200 mg

53%

Liposomální vitamín C (kyselina askorbová)

120 mg

150%

CDP Cholin

100 mg

**

Draslík (jako chlorid draselný)

100 mg

5%

Vápník (jako citrát vápenatý)

90 mg

11%

BIO acerola

80 mg

**

Betain (jako betain HCl)

50 mg

**

Železo (bisglycinát železnatý chelát)

27 mg

193%

Vitamín E (jako d-alfa tokoferol)

19 mg

158%

Vitamin B3 (niacinamid)

18 mg

113%

Zinek (z bisglycinátu zinečnatého)

15 mg

150%

Kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý)

7 mg

117%

Mangan (bisglycinát manganatý)

2,6 mg

130%

Bor (jako glycinát boritý)

2 mg

**

Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát)

2 mg

143%

Vitamín B2 (riboflavin-5-fosfát)

1,6 mg

114%

Vitamin B1 (jako thiamin HCl)

1,4 mg

127%

Měď (jako bisglycinát mědi)

1,3 mg

130%

Vitamin A (betakaroten)

1300 mcg

163%

Folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu) 

800 mcg

400%

Jód z BIO řasy

290 mcg

193%

Vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7)

100 mcg

133%

Vitamin K1 (jako fytonadion)

90 mcg

120%

Selen (jako selenomethionin)

70 mcg

127%

Molybden (molybden glycinát)

50 mcg

100%

Biotin

35 mcg

**

Vitamin D3 (cholekalciferol)

25 mcg

500%

Chrom (pikolinát chromitý)

18 mcg

45%

Vitamin B12 (methylkobalamin)

2,8 mcg

112%

Složení Prenatal Complex

Hořčík bisglycinát, liposomální vitamín C (kyselina askorbová), CDP Cholin, draslík (jako chlorid draselný), vápník (jako citrát vápenatý), BIO acerola, betain (jako betain HCl), železo (bisglycinát železnatý chelát), vitamín E (jako d-alfa tokoferol), vitamin B3 (niacinamid), zinek (z bisglycinátu zinečnatého), kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý), mangan (bisglycinát manganatý), bor (jako glycinát boritý), Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Vitamin B2 (riboflavin-5-fosfát), vitamin B1 (jako thiamin HCl), měď (jako bisglycinát mědi), vitamin A (betakaroten), folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu), jód z BIO řasy, vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7), vitamin K1 (jako fytonadion), selen (jako selenomethionin), molybden (molybden glycinát), biotin, vitamin D3 (cholekalciferol), chrom (pikolinát chromitý), vitamín B12 (methylkobalamin).

Obsah balení: 180 kapslí

Skladování: Skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě.

Minimální trvanlivost: nejméně 8 měsíců od dodání

Dodavatel: Votamax s.r.o.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, laktózu, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.