WoldoHealth Hořčík Tri-Magnesium dicitrát 120 kapslí


Cena
549 Kč

Výrobce

Skladem
ks

100% čistý hořčík ve formě tri-magnesium dicitrátu, která se vyznačuje skvělou vstřebatelností a maximální biologickou dostupností. V doporučené denní dávce získáte 300 mg elementárního hořčíku. Tato forma má dvojnásobné množství hořčíku než běžně dostupný hořčík citrát. Rostlinné kapsle, které nezatěžují žaludek.

Přírodní doplněk stravy bez aditiv, lepku, GMO, laktózy a stearátu hořečnatého. Více

K čemu je vhodná forma tri-magnesium dicitrát

Nejvíce hořčíku spotřebováváte při fyzické zátěži nebo při stresu, proto je hořčík klíčový prvek pro lidské tělo. Lidské tělo dokáže nejlépe vstřebat organické formy hořčíku, což je právě citrát. Farmacie nabízí celou škálu hořčíku (malát, síran, oratát, …), ale uvádí se, že tyto formy obsahují pouze 7 % hořčíku. Oproti tomu trimagnesium dicitrát má dvojnásobné množství hořčíku asi 15 %.

Důležitost hořčíku pro naše tělo

Hořčík patří mezi nejvýznamnější minerály, které naše tělo potřebuje. Hraje roli ve více než 300 biochemických reakcích. Nejčastěji se nachází v kostech, kde je součástí enzymů pomáhající rozkládat potravu. Je součástí také syntézy molekul jako RNA, DNA a proteinů. Je základní stavební jednotkou v kostech, chromozomech a buněčných membránách. Podporuje zdraví metabolismu, bojuje proti únavě, přispívá k normální funkci svalů, je významný při vstřebávání vápníku a přispívá ke správné nervové funkci. Hořčík je nezbytný také pro správnou peristaltiku střev a vyprazdňování.

Proč má populace nedostatek hořčíku?

Uvádí se, že více než třetina populace trpí nedostatkem hořčíku a to především kvůli jeho nedostatečnému obsahu v potravinách. Což se děje v důsledku nedostatku hořčíku v půdě. Zdroje uvádí, že lidské tělo dokáže vstřebat pouze 30 % hořčíku z potravin. Vstřebávání hořčíku z potravin může ovlivnit také složení potravin, které běžně jíte. Jedná se o potraviny s vysokým podílem vápníku, potraviny bohaté na tuky a sacharidy nebo nedostatek vitamínu skupiny B ve stravě. Nedostatečná hladina hořčíku v těle se projevuje bolestí hlavy, únavou, nechutenstvím, tiky, slabostí a zpomalenou svalovou regenerací. Při delším nedostatku hořčíku můžete mít svalové křeče, brnění končetin nebo zhoršení kvality vlasů a nehtů.

Hořčík v potravinách a jak ho efektivně doplnit

Pokud máte nedostatek hořčíku, je potřeba jej co nejrychleji doplnit. V potravinách se nachází zejména v listové zelenině, semínkách, luštěninách, masu, rybách a hořké čokoládě. Pokud není příjem hořčíku ze stravy dostatečný, je potřeba sáhnout po kvalitním doplňku stravy. Tento doplněk stravy obsahuje vysokou koncentraci hořčíku, který je navíc velmi šetrný k žaludku a velmi dobře vstřebatelný

Doporučená denní dávka hořčíku

Doporučená denní dávka hořčíku je v rozmezí 300–400 mg. Údaj je orientační, jelikož spotřeba hořčíku v těle je velmi individuální. Spotřeba se zvyšuje s věkem, při vyšší fyzické námaze, v těhotenství a při kojení, u pacientů trpících onemocněním srdce, také vrcholoví sportovci a pacienti s diabetem mají vyšší potřebu hořčíku.

Schválená zdravotní tvrzení – hořčík:

 • Přispívá při elektrolytické rovnováze.
 • Přispívá ke snížení vyčerpání a únavy.
 • Přispívá k udržení normální psychické činnosti.
 • Pomáhá při normální syntéze bílkovin.
 • Pomáhá při normální činnosti nervové soustavy.
 • Přispívá k udržení normálního energetického metabolismu.
 • Je významný při procesu dělení buněk.
 • Přispívá k normální činnosti svalů, kostí a zubů.

Hlavní benefity Tri-Magnesium dicitrátu:

 • obsahuje až dvojnásobné množství hořčíku než běžně dostupný citrát,
 • dostatečné dávky vedou ke snížení vyčerpání a únavy,
 • podporuje činnost kostí, zubů a svalů,
 • spotřeba hořčíku se zvyšuje s věkem, vyšší fyzickou aktivitou, v těhotenství a při kojení, u aktivních sportovců a u pacientů s diabetem.

Dávkování Tri-Magnesium dicitrát

Užívejte nalačno 2 kapsle 2x denně s odstupem alespoň 4 hodin od sebe. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Obsah denní dávky (4 kapsle)

Magnesium 300 mg 80 % RHP

Složení:

Tri-magnesium dicitrát.

Bez jakýchkoli aditiv.

Složení kapsle: Rostlinná kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)

Obsah balení: 30 dávek

Skladování: Skladujte na tmavém suchém místě při pokojové teplotě.

Min. trvanlivost: 1 rok a více od objednávky

Výrobce: WoldoHealth, GmbH, Oehleckerring 9a- 11, 22419 Hamburg

Upozornění: Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doba expirace vyznačena na obalu. Tento produkt není určen k diagnostice, léčbě, léčení nebo prevenci jakékoli choroby.

Potřebujete-li poradit s výběrem či dávkováním, napište mi do poradny na anna@wugi.cz.

Alternativní produkty3