Kefírový set na oslavu zdraví - PREMIUM! Pokud začínáte fermentovat, v tomhle balíčku najdete vše, co potřebujete. A za lepší cenu. Více >>

699 Kč

Skladem
ks

Začínáte fermentovat? V tomhle balíčku najdete vše, co potřebujete. A za lepší cenu.

Kefírový set PREMIUM obsahuje:

  • 2x WUGI sklenice 1,15 l
  • 1x WUGI mléčné kefírové kultury na zkoušku (BIO, 1 x 5 g sáček)
  • 1x WUGI vodní kefírové kultury na zkoušku (BIO, 1 x 5 g sáček)
  • 1x Černý rybíz lyofilizovaný 20 g
  • 1x Jahody lyofilizované 25 g

Těšte se na...

1. WUGI kultury

WUGI, pytlíček plný kefírových kultur, ze kterého si můžete doma udělat vlastní kefír. Stačí k tomu trochu vody, mléka nebo třeba ovocné šťávy.

Trvá to minutku, ale vaše zdraví (a hlavně střeva) vás za to budou milovat. Proč? Protože domácí kefír vzniká fermentováním neboli kvašením. Díky tomu je plný přátelských bakterií, enzymů a dalších látek, které tělu často chybí.

Vychutnejte si chuť čerstvého mléčného, vodního i třeba kokosového kefíru!

Jak kefír vzniká? 

Domácí kefír vzniká fermentací (zjednodušeně kvašením) kefírových kultur ve vodě, mléce, ovocné šťávě nebo kokosovém i jiném rostlinném mléce. Kefírové kultury se krmí laktózou v mléce nebo cukrem ve sladkém nápoji, mění je na bublinky (oxid uhličitý), kyselinu octovou a mléčnou.

Vzniká tak lehce perlivý, osvěžující nápoj s minimem zbytkového cukru, který je plný přátelských bakterií (probiotik), enzymů, živin, vitamínů a minerálů. Ty jsou nezbytné pro správnou funkci střev a zažívání.

Ostatně, WUGI doporučuje i PharmDr. Margit Slimáková:

2. Lyofilizované ovoce

Brr, ovoce které je tak trochu studený čumák. Aby taky ne. Pečlivě vybrané a sesbírané ovoce prošlo sušením mrazem, aby bylo lehoučké, chutné a aby si zachovalo všechny vitamíny, které by se jinak ztratily při klasickém sušení nebo zavařování.

Lyofilizované ovoce je skvělé do domácích kefírů, ale taky jako skvělá a zdravá svačinka. Ovšem pozor na něj! Je tak dobré, že je můžeme označit za lehce návykové.

3. Originální patentní sklenici

Ne ledajaká falška. Tahle sklenice má patentní uzávěr, takže fakt drží. A při dobré spolupráci s kulturami vám kefír pěkně naperlí. Má objem 1150 ml  a vleze se do ní vše potřebné pro přípravu kefírů. Navíc jsou na ni vyznačeny 2 rysky - 100 ml a 200 ml, a tak nemusíte složitě odměřovat kefír pro opakovanou přípravu.

Teď už vám nic nechybí.

Kefírové kultury v tomto setu mají min.trvanlivost 9 měsíců a více. Lyofilizované ovoce dodáváme s min. trvanlivostí 3 měsíců a více. 

Kontaktujte nás!